Naujausi produktai



Akcijos

Perkamiausi

Indrė Burlinskaitė - apie grožį ir socialines problemas

Indrė Burlinskaitė - apie grožį ir socialines problemas

Grin Grin kalbina Indrę Burlinskaitę, kaip jaunų žmonių atstovę, dažną socialinių akcijų dalyvę, galinčią atsakyti į daugeliui rūpimus klausimus. Šiame interviu sužinosime tobulo kūno formulę ir paliesime jautrias temas: nuo jaunų mergaičių badavimo, norint žurnalo viršelių vertų kūnų, iki alkoholio, narkotikų, atstūmimo ir patyčių. Kaip to išvengti? Kas už tai atsakingas ir kas yra, šiuolaikiniam jaunimui puikiai žinomas, žodžių trumpinys “YOLO“?  

Sveika, Indre. Lietuvoje esi žinoma ne tik, kaip dainininkė – intensyviai sportuoji, renkiesi sveiką gyvenimo būdą, kardinaliai pakeitei mitybos įpročius. Kaip pasikeitė tavo gyvenimas? Ką gero pokyčiai įnešė į tavo kasdienybę?


Labas, pasikeitė ir mano figūra, ir savijauta.  Jaučiuosi pailsėjusi.  Kadangi vakarėliuose esu retas svečias  - saldžiai išsimiegu ir galiu būti darbinga visą dieną.

Ar profesionalus fitnesas labai skiriasi nuo įprasto? Ar daug teko atsisakyti, vardan pripažinimo, medalių?

Pirmiausia, nereikėtų sureikšminti apdovanojimų. Manau, daug svarbiau yra iš naujo atrasti ir dar labiau pamilti save. Tiesiog, kai tikslas yra, tarkime, varžybos, ir sunkiausi darbai atrodo daug lengvesni, nes tu lauki, stengiesi pranokti lūkesčius. Tačiau mano varžybos buvo senokai, euforija jau praėjo.  Į sporto salę vaikštau nuo 15 metų, bet „fitnesą“, kaip kultūrizmo atšaką, išnarpliojau tik prieš gerus metelius. Susidraugavau su savo kūnu – išmokau juo laviruoti. Anksčiau nesigilinau, kas dedasi su mano kūnu, kuomet darau vieną ar kitą pratimą, tiesiog sportavau savo malonumui ir tam, kad būčiau fiziškai stipresnė.

Ar tai įtakojo tavo savijautą, sveikatą?

Žinoma - jaučiuosi gražesnė, sveikesnė. Mano kūnas sutvirtėjo, o treniruočių metu išsivalau nuo blogų emocijų. Šis sportas man, tarsi seansai pas psichologą.

Nemaža dalis Lietuvos mergaičių, pažiūrėjusios į išpuoselėtus tavo bei grupės draugių kūnus, imasi drastiškų dietų ir valandų valandas pluša sporto salėse, alindamos save. Ką patartum jaunimui, norint pagražinti kūną, nežalojant sveikatos?

Yra toks derinys – 30proc. sportas + 70proc. subalansuota mityba = graži figūra :) Jei merginos badaus - nebus nei jėgų sportuoti, nei iš kur raumenukams formuotis. Tad siūlau kiekvienai individualiai pasirinkti sporto trenerį, kuris sudarys sporto programą ir mitybos planą. Be to, badavimas ir sportas nelabai sulyginami dalykai, todėl, kad sportininkės - ne manekenės, kurios vaikšto ant podiumų ir baigia sulūžti, nes jų kojos, kaip pagaliukai, liesos. Sportininkės yra masyvesnės, apvalesnės. Todėl, jei mergaitės norėtų sekti mūsų pavyzdžiu – jų dieta turėtų būti tokia: 5-6 valgymai per dieną, daug daržovių, vaisių ir jokio alkoholio :))

Kokias vertybes turėtų turėti šiuolaikinis jaunimas, kad nenueitų klystkeliais? Ar hobio pasirinkimas tai įtakoja?

Žinoma. Žinote, tiek daug vaikučių tenka matyti, kurie tokie maži ir jau turi antsvorio. Nesuprantu, kodėl tėveliai juos vedasi į greito maisto kavinukes, kur tiekiamas toks chemikalų prisotintas maistas. Ateityje vaikas nesijaus savimi užtikrintas, jam bus sunku judėti, dirbti... Labai labai siūlyčiau visiems tėveliams vaikučius vesti į sporto užsiėmimus. Aktyvus laisvalaikis padės vaikui sveikai augti, jis norės siekti gerų rezultatų pasirinktoje sporto šakoje, todėl stengsis sveikiau maitintis, nepasiners į alkoholio, vakarėlių, narkotikų liūną, nes paprasčiausiai neturės tam laiko. O tie jaunuoliai, taip nori kuo skubiau susipažinti su suaugusiųjų pasauliu, kad ima ir nuklysta blogais keliais, vien iš smalsumo. Reikėtų apsaugoti vaiką ir nuo žalingos aplinkos įtakos. Esu įsitikinusi – sportas yra puikiausias pasirinkimas, norint užauginti protingą, sveiką, gražų ir dorą vaiką.

Ką manai apie, ypač, populiarėjantį jaunimo laisvalaikio leidimo būdą, vadinamąjį  „YOLO“ (angl.k.: you only live once – tu gyveni tik kartą.)? Šių vakarėlių neatsiejama dalis yra alkoholis, nuogybės ir, neretai, narkotikai.

Pastebėjau, kad kai kurie vaikai jau 12 – 13 metų, o gal ir dar mažesni, vartoja necenzūrinius žodžius, jau yra pabandę ir alkoholio, ir nikotino. Aš tik pirmoje klasėje būdama sužinojau, kad Kalėdų Senelis neegzistuoja ir labai tai išgyvenau, o būdama 12, kartu su kiemo draugėmis, dar šokinėjome per virvutę ir žaidėme su Barbėmis...Labai gaila, kad vaikai taip greitai pasineria į suaugusių žmonių pasaulį ir dar tokį neteisingą, kurį minėjote. Jie praranda vaikystės džiaugsmus.

Ar pačiai teko praeiti sunkų paauglystės šėlionių ir protestų laikotarpį? Kaip jaunam žmogui atskirti gerą nuo blogo?

Taip, teko. Manau, kiekvienas anksčiau ar vėliau susiduriame su panašiu periodu. Tačiau, mane tėvai auklėjo pakankamai griežtai. Tarkime, visi bendraamžiai vakarėlyje galėjo būti iki 2h nakties, o man liepdavo grįžti vidurnaktį, o jei pavėluodavau sugrįžti bent keletą minučių, mama labai pykdavo. Su mama pyktis būdavo nemaloniausias jausmas, tad stengdavausi nepavesti. Blogiausia, ką teko iškrėsti paauglystėje buvo viena melaginga išvyka su drauge atostogų. Pasakiau mamai, kad važiuojame į pajūrį stovyklauti su rankinio komanda, o mudvi, su drauge iš Alytaus, savaitėlei atvykome pailsėti į Trakus. Nebūtų mama, jei neišnarpliotų šios suktybės, todėl grižus į gimtą miestelį, teko gailėtis ilgai :))  Išties yra labai geras pasakymas: „Su kuo sutapsi tuo ir tapsi“. Mane visuomet supo geri žmonės, aplinka, kurioje augau, buvo palanki vystytis jaunam organizmui.

Ką patartumėte tėvams, kaip jaunų, dažnai tėvų nesuprastų, žmonių atstovė? Kaip išlaikyti santykius su savo vaiku ir padėti jam pasirinkti teisingą kelią?

Man kažką patarti būtų sunku - juk pati vaikučių dar neturiu, bet manau, kad svarbiausia būti draugu savo vaikams, juos išklausyti ir įvertinti situaciją iš paauglio pusės. Nuo pat vaikystės pratinti prie sveikesnės gyvensenos, leisti pasirinkti vaikui patinkančią sporto šaką ar būrelį.  Jei vaikui dovanosi rūpestį, meilę ir šilumą – bus didesnė tikimybė, kad jis subręs su tokiomis ar panašiomis vertybėmis, todėl, kad vaikučiai visuomet pirmiausia pavyzdį ima iš savo tėvų. Ką mato, jaučia – tą atkartoja arba įsimena. Blogi dalykai veikia vaiko pasamonę.

Ar sutinki, jog vaikai – tevų atspindžiai?

Dažniausiai taip.

Ką patartum jaunuoliams, neįsivaizduojantiems linksmybių be alkoholio? Kaip atsipalaiduoti ir pritapti, jo nevartojant?

Reikia surasti tikslą, į kurį būsi orientuotas. Tačiau supratimas, ko išties trokšti, ateina laikui bėgant ir visi jį suranda skirtingu metu. Jei blaškaisi – gali įsivelti į, Jūsų minėto, alkoholio pinkles, todėl, kad siela nerami ir nerūpestinga. Dažnai jaunus žmones paveikia stiprūs gyvenimiški sukrėtimai, po kurių jie supranta, kokiu tikslu gyvena. Mano gyvenimo lūžis irgi buvo, tik nenorėčiau įvardinti, kuriuo metu.

Ne paslaptis, jog neretai tie, kurie nepritampa prie daugumos, tampa atstumtaisiais ir patyčių objektais. Kas, tavo nuomone, galėtų pakeisti šią liūdną situaciją?

Kaip tik šiuo metu, mano vaikinas kuria socialinį filmą identiška tema, tad nei jam, nei man tai nėra svetima. Prisimenu vieną mergaitę, pradinėse klasėse. Ji buvo iš socialiai remtinos šeimos, neturėjo gražių drabužių, kaip kitos mergaitės, neatrodė tėvelių prižiūrėta, būdavo tyli ir susigūžusi. Gėda prisipažinti, bet ir aš su ja vengiau bendrauti, tiesiog pasiduodama daugumai. Labai liūdna dabar tai prisiminti, nes tikrai, rodos, apginčiau ir apsaugočiau. Dažniausiai, kiekvienoje klasėje būna keletas „kietuolių“, kurių visi arba bijo, arba stengiasi jiems įtikti. Vaikai juos išsirenka kaip lyderius ir nori į juos lygiuotis. Kas tai lemia, sunku pasakyti, gal vadinamų „lyderių“ pasitikėjimas savimi. Manau, kad žinomi žmonės gali labai stipriai pasitarnauti. Vaikai išsirenka savo super herojus: dainininkus, sportininkus, šokėjus, aktorius... Vaikai nori būti tokie, kaip jų išrinktieji. Jei mes viešai kalbėsime apie smurto ir patyčių problemą, kažkuri dalis vaikų tai priims teigiamai ir paseks pavyzdžiu, jog vienaip ar kitaip elgtis yra blogai. Be abejonės, mokytojai ir tėveliai yra svarbiausi - jie turi kalbėtis su vaikučiais, ypač, skleisti meilę ir šilumą. Kaip kitaip vaikas bus geras, doras ir jaukus draugams, jei jis jokios meilės nejaučia šeimoje?

Ačiū Indrei už nuoširdžius atsakymus ir puikius patarimus. 

Straipsnį parengė Inesa A.

Šaltinis: www.GrinGrin.lt



Rekomenduojame
0.00€
Pirkti
0.00€
Pirkti
5 Komentaras (-ai) "Indrė Burlinskaitė - apie grožį ir socialines problemas"
Simona - 2013/10/12

Taip pat pakeiciau nuomone apie Indre. Labai dziugu, kad esi tokia protinga, pavadinciau net ismintinga ir netuscia panele. Labiau atskleisk sia savo puse pramogu pasaulyje ir uzsitarnausi daugybes zmoniu pagarba. Sekmes!
lina - 2013/10/05

pakeičiau nuomonę i gerą pusę :štai tokie pavyzdžiai turi formuoti vaikų gyvenimo supratimą,o ne plastinių operacijų reklamą darančios jaunos moterys...super-šaunuolė
Ramunas - 2013/10/04

Mergina ne tik grazi, bet ir protinga, uzjaucianti. Saunuole. Jaunimas, imkit pavyzdi :)
Agnė - 2013/10/04

Tikrai gražus straipsniukas, net sakyčiau pakeičiau nuomonę apie šią merginą, sėkmės jai ir ryžto siekiant tikslų!
Viktorija - 2013/10/04

Labai fainas straipsnis. Indre, tu neši gėrį mūsų Lietuvos jaunajai kartai. Ačiū Tau. :)

Komentuoti

Jūsų vardas:


Komentaras: Pastaba: HTML neverčiamas!

Įveskite saugos kodą: