Naujausi produktaiAkcijos

Perkamiausi

Pasitinkant pavasarį: organizmo valymas natūraliomis sultimis

Pasitinkant pavasarį: organizmo valymas natūraliomis sultimis

Jau dvidešimt metų sveiką gyvenseną propaguojanti Teresė Juodėnienė kas rytą išgeria šviežiai spaustų sulčių. Prieš keletą metų sostinės centre moteris atidarė sulčių barą, kur, kaip pati sako, kasdien užsuka vis daugiau žmonių. „Gera savijauta priklauso nuo to, kuo pamaitiname savo kūną. Smagu, kad vis daugiau žmonių supranta sveikos gyvensenos naudą“, – šypsosi ji ir su portalo lrytas.lt skaitytojais pasidalija daugiamete darbo su sultimis patirtimi ir sukauptomis žiniomis.

 

Pasak jos, organizmo valymas vyksta pakopomis. „Reikėtų pradėti nuo tiesiosios žarnos, pereinant prie žarnyno, vėliau – kepenų, kraujotakos, galiausiai – viso organizmo maitinimo iš vidaus“, – sako sveikuolė.

 

Pirmas etapas – tiesiosios žarnos valymas

Pasak T. Juodėnienės, organizmo valymas turėtų prasidėti nuo tiesiosios žarnos. „Ji – pagrindinis visų toksinų kaupiklis. Tarsi kišenė, kurioje per žiemą nusėda kenksmingos medžiagos“, – pasakoja moteris ir pataria: pirmąsias dvi savaites reikėtų kas vakarą suvalgyti po du apelsinus. Jos teigimu, baltosios apelsinų pertvaros turi savybę iš tiesiosios žarnos išstumti nereikalingą taršos kiekį, taip padėdamos organizmui geriau išsivalyti.

 

Po dvejų savaičių rekomenduojama atlikti testą: išgerti valgomąjį šaukštą burokėlių sulčių. Jeigu po keturių valandų jūsų šlapimo spalva turės raudono atspalvio – vadinasi, dar anksti pereiti prie antro etapo – organizmas dar nėra pakankamai išvalytas. Tokiu atveju reikėtų dar kelias dienas vakarais vartoti apelsinus. Jeigu šlapimas skaidrus – galima imtis žarnyno valymo.

 

Tiesa, burokėlių sultis taip pat reikėtų tinkamai paruošti. T. Juodėnienė akcentuoja, kad didžiausia klaida – išspaustas sultis vartoti iš karto. „Išspaudus burokėlį sultis reiktų mažiausiai penkioms valandoms palikti nusistovėti. Tuomet nuimti putas, nupilti skaidrią sunką, o apačioje nusistovėjusį tirštą sulčių sluoksnį išpilti lauk – jis kenksmingas“, – sako ji. Elgiantis netinkamai su gerosiomis sulčių savybėmis rizikuojama pasisavinti ir kenksmingas medžiagas.

 

Antras etapas – žarnyno valymas

Sėkmingai įveikus pirmą etapą, kitos dvi savaitės turėtų būti skirtos žarnyno švarinimui. „Kiekvieno žmogaus kūno sienelės yra apkibusios maždaug 2–3 kilogramais balasto. Reguliariai nevalant organizmo jame kaupiasi įvairūs toksinai, kurie vėliau pradeda griaužti mus iš vidaus“, – sako specialistė.

 

Valyti žarnyną ji pataria geriant morkų, obuolių ir kopūsto sulčių kokteilį. Pasak jos, kopūstas šiame derinyje atlieka svarbiausią vaidmenį, nes jame yra sieros, kuri turi savybę „atkabinti“ kenksmingą sluoksnį nuo žarnyno sienelių. „Kasdien išgėrus po pusę litro sulčių tokio kokteilio, po dvejų savaičių poveikis bus akivaizdus, jausitės kur kas geriau, – patikina moteris ir pataria neišsigąsti, jei pirmąsias dienas pasidarys negera, pykins ar jausis pilvo pūtimas. – Tai – normali organizmo reakcija, kuri po poros dienų turėtų išnykti.“

 

Nemėgstantys kopūsto jo gali vartoti mažiau. „Užteks ir vieno nuplėšto lapelio, svarbu, kad bent kiek būtų. Tačiau kopūsto kiekis tame puslitryje neturėtų viršyti 100 mililitrų“, – priduria T. Juodėnienė.

 

Trečias etapas – kepenų valymas

Norintiems palengvinti kepenų darbą, sveiką gyvenimo būdą pasirinkusi moteris rekomenduoja iš kilogramo morkų, kilogramo razinų ir keturių litrų vandens pasidaryti nuovirą. Jį reikėtų nusunkti ir atskirai perpylus sultis jas gerti maždaug savaitę. „Kiekvieną rytą pradėkite išgerdami pusę stiklinės šio gėrimo – ir po savaitės kepenys kaip mat „palengvės“. Na, o nusunktus tirščius galima suvalgyti vietoje deserto – ir sveika, ir skanu“, – sako T. Juodėnienė.

 

Ketvirtas etapas – kraujotakos valymas

Dar vienas ne ką mažiau svarbus etapas – kraujotakos valymas. „Kraujagyslėms reikia gauti pakankamai deguonies. Per žiemą jos taip pat užsikemša dėl per didelio cholesterolio kiekio, kai mes skanaujame visokius lašinukus“, – šypsosi sulčių specialistė ir tiems, kurie įveikė ankstesnius etapus, pataria kas vakarą pora savaičių gerti lauro lapų arbatą. „Penkis lauro lapelius reikėtų pavirinti penkiolika minučių ir išgerti kaip vakarienės arbatą. Ryte kūnas jausis atsigavęs, nes visą naktį, kol organizmas miegos, jame vyks cheminė reakcija“, – mintimis dalinasi sveikuolė.

 

Penktas etapas – organizmo maitinimas želmenimis

Paskutinė organizmo valymo pakopa skirta nebe valymui, o jo pamaitinimui. „Kai jau išsivalėme – reikia save papenėti. Kadangi pavasarį imuninė sistema dar labai silpna, daugiau dėmesio reikėtų skirti želmenims“, – patirtimi dalijasi T. Juodėnienė. Jos teigimu, želmuo – imuninės sistemos duona, o jo vartojimas turi daug organizmui reikalingų dalykų.

 

„Želmenyse yra begalė naudingų mikroelementų: daug kalcio, magnio, taip pat – geležies. Želmenys labai svarbi medžiaga kaulų sistemai, taip pat – odai, plaukams“, – pasakoja moteris. Norinčioms sveikų ir blizgančių plaukų ji pataria merginoms prieš plaunant galvą įtrinti plaukų šaknis želmenimis ir palaikyti penkiolika minučių – taip skatinamas jų augimas, atstatoma plauko struktūra.

 

Tačiau nors želmenys ir labai gerai veikia organizmą, jų padauginti nereikėtų. „Dienos norma – maždaug 20 mililitrų. Žmonėms, kurių masė labai didelė, galima suvartoti kelis kartus daugiau, tačiau tai reikėtų daryti palaipsniui, negali didelėmis dozėmis vartoti iškart“, – sako T. Juodėnienė. Jos teigimu, savo dienos normą nustatyti reikėtų stebint, kaip į želmenis reaguoja organizmas – reiktų stebėti, kaip jaučiamasi vakare: jeigu esate kupini energijos – galima kartelės ir nebekelti. Jeigu jaučiamas nuovargis – dozę galima šiek tiek padidinti, tačiau rekomenduojama neviršyti 50 mililitrų per dieną.

 

T. Juodėnienė primena, kad norint jaustis žvaliai ir būti kupinam energijos, reikia stengtis reguliariai sveikai maitintis ir vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių sulčių, nes jos – ir koncentruotas maistas, ir natūralus organizmo vaistas.

Šaltinis: Portalas lrytas.ltRekomenduojame
0 Komentaras (-ai) "Pasitinkant pavasarį: organizmo valymas natūraliomis sultimis"

Komentuoti

Jūsų vardas:


Komentaras: Pastaba: HTML neverčiamas!

Įveskite saugos kodą: