Naujausi produktaiAkcijos

Perkamiausi

Deimantė Guobytė - apie šokiruojančią tiesą

Deimantė Guobytė - apie šokiruojančią tiesą

Deimantė Guobytė – viena sėkmingiausų Lietuvos manekenių, atstovaujanti garsią pasaulio modelių agentūrą. Mergina yra aktyvi organizacijos PETA narė, vegetarė bei gyvūnų mylėtoja.
Apie prieštaringai vertinamą PETA organizacijos veiklą, vegetarizmą modelių pasaulyje ir dar daugiau, skaitykite šiame GrinGrin interviu.
1. Sveika, Deimante, modelių pasaulyje sukiesi ganėtinai ilgą laiką, esi viena sėkmingiausių Lietuvos modelių. Papasakok apie save, savo kasdienybę ir gyvenimo būdą.

Dirbu modeliu, keliauju aplink pasaulį, studijuoju. Propaguoju sveiką gyvenimo būdą, esu pozityvus žmogus ir noriu tik pozityvios energijos aplink save.

 2. Ką atsakytum žmonėms, kurie veganizmą ir vegetarizmą laiko tiesiog mada? Ką apie tai kalba tavo kolegos ir kodėl pati atsisakei mėsos produktų?

Jeigu žmonės sveiką gyvenimo būdą, meilę sau ir pagarbą gamtai laiko mada, tuomet tai geriausia mada, kokia tik gali būti ir, tikiuosi, ja seks kuo daugiau žmonių.
Atsisakiau mėsos produktų, nes labai myliu gyvūnus. Noriu valgyti tai, kas išdygsta, o ne gimsta. Suprantu, kad visi mylime gyvunus, bet, manau, skirtingais lygiais. Man tiesiog netelpa galvoje mintis, kad žmogui reikia valgyti mėsą - joje tiek hormonų, galiausiai, kaip galima valgyti dvėselieną?  Taip - tai dvėseliena, nesvarbu, kaip ją paruošia. Sutinku, kad, galbūt, žmonės valgydavo mėsą akmens amžiuje, bet kas žino, ką ir kaip, iš tiesų, jie dar valgė, todėl negalima kategoriškai teigti, kad mėsą reikia valgyti todėl, kad žmonės ją valgė nuo senovės. Jeigu užsinorėsiu mėsos, geriau nusipjausiu savo ranką ir ją suvalgysiu - kodėl turėčiau kankinti kitą gyvą padarą? Jeigu Dievas yra, tuomet jis neatleistų už skausmą, mirtį ir baimės jausmą, suteikiamą kitam jo sutvertam organizmui. Žmonės patys nusprendė, jog gyvunai sutverti tam, kad patenkintų mūsų skonio receptorius. Žmogus sugeba daug, tačiau gudrumas ir savanaudiškumas – pagrindiniai žmogaus bruožai. Paukštis gali skristi – žmogus išrado lėktuvą. Žuvys gali nuplaukti didžiulius atstumus – žmogus išrado laivus. Leopardai gali greitai bėgti – žmogus išrado automobilius. Jų iltys ir nagai – žmogaus išrasti masinio naikinimo ginklai. Mes jau peržengėme visus gamtos dėsnius ir naikiname savo žemę, tad vienintelis dalykas, ką dar galėtume padaryti iš pagarbos mus supančiam pasauliui - bent nežudyti kitų gyvybės rūšių.

3. Kaip į tavo mitybos pokyčius reagavo šeima bei draugai? Ar neteko susidurti su atstūmimu ar nepritapimu, paprasčiau tariant, ar nesijautei  “balta varna“?

Teko susidurti su įvairiais komentarais, nuomonėmis. Labai daug žmonių nė nesusimąsto apie mėsą ir kaip ji atkeliauja į jų lėkštes. Tai yra tik žiaurus biznis, iš kurio daromi kruvini pinigai. Ačiū Dievui, pasaulyje vis daugiau žmonių atsisako mėsos, taip pat ir mano draugų rate. Tiems, kurie valgo mėsą, visada pasakau savo nuomonę, nes manau, kad mano pareiga jiems leisti žinoti ką jie valgo ir kodėl tai yra labai blogai. O po to tai jų pasirinkimas. Mano šeima mane palaiko, dauguma draugų yra vegetarai. Ne veltui sakoma: „pasakyk, kas tavo draugas - aš pasakysiu, kas tu“.  Vaikystėje mama gamindavo mėsą, nes, kaip ir dauguma žmonių anksčiau, manė, kad mėsą valgyti yra sveika. Šiuo metu ji taip pat yra vegetarė, nuostabi, sveika ir labai laiminga moteris. Aš, vaikystėje turėjusi mažakraujystės problemų, atsisakius mėsos, tapau visiškai sveika.

4. Esi aktyvi organizacijos PETA narė. Kaip, tavo nuomone, veikia šios organizacijos pasitelkiamos priemonės, remiamos šoko žmonėms principu?

Tam, kad žmonės atkreiptų dėmesį į netinkamo elgesio su gamta ir gyvunais pasekmes, jiems reikia sakyti tiesą – o tiesa šokiruoja labiausiai. Daug PETA aktyvistų mėgina atkreipti visuomenės dėmesį tokiais veiksmais, kaip, tarkime, raudonais dažais ar miltais apipilti žmogų, nešiojantį kailinius (85% kailinių atkeliauja iš Kinijos, kur žiaurus elgesys su gyvūnais yra neatsiejama kailių rinkos dalis. Dažniausiai, gyvūnų kailis yra nudiriamas gyviems, kad parduodant jis vis dar žvilgėtų). Nauja karta, matydama mus, kovojančius prieš gyvūnų išnaudojimą, lengviau atskirs gerą nuo blogo. Atjauta gyvūnams formuoja pozityvesnį požiūrį į pasaulį.

5. Ar nemanai, kad PETA organizacijos veikla kartais peržengia tam tikras ribas?

Ne. Labai didžiuojuosi PETA veikla ir žmonėmis, kurie pasiryžta, neretai, net nusižengti įstatymams dėl kilnaus tikslo. Prieš juos galiu tik nulenkti galvą. Didelis AČIŪ jiems.

6. Kaip manai, kodėl dauguma visavalgių, pamatę šokiruojančius vaizdus iš skerdyklų, reaguoja itin neigiamai, ne retas net įsižeidžia?

Todėl, kad tiesa bado akis. Daugumai žmonių gyventi būtų daug lengviau, jei nežinotų tam tikros tiesos. Bet tiesą žinoti privalo kiekvienas, o po to tai jau jų pasirinkimas ir moralės reikalas, kaip elgtis.

7. Sakoma, jog ką skleisi, tą ir gausi. Ar nemanai, kad meilės, gėrio skleidimas bei teigiamas mąstymas turėtų didesnę galią daryti įtaką gyvūnų apsaugai, nei šokiruojančių vaizdo įrašų bei nuotraukų platinimas?

Manau, pirmiausia, vis tik, reikia parodyti šokiruojančią tiesą, o skleisti meilę vėliau. Nes tai yra tokia problema, kurios pobūdį žmonėms sunku nusakyti gražiuoju. Viskas, žinoma, priklauso nuo žmogaus, kaip jis augo ir buvo ugdomas. Vieniems žmonėms nereikia rodyti jokių filmuotų medžiagų – jie patys suvokia padėties rimtumą. Kitiems nė šokiruojantys vaizdai nepadės – savanaudiškumas ir priklausomybė mėsos gaminiams stipresni, nei moralė ar atjauta. Asmeniškai man, teko pamatyti tokius vaizdo įrašus, kad apsispręsčiau visu šimtu procentų ir daugiau niekada nenorėčiau įsidėti mėsos gabaliuko į burną.

8. Paul Mc‘Cartney yra pasakęs: „Jei visų skerdyklų sienos būtų stiklinės, visi žmonės taptų vegetarais“. Ar sutinki su šia mintimi?

Taip, visiškai sutinku, nes žmonės pamatytų, kas iš tiesų ten vyksta, kokios egzekucijos vykdomos ir kokį begalinį skausmą išgyvena gyvūnai. Nieko nėra baisiau, nei girdėti vaiką ar gyvūną, sukaustytą baimės ir skausmo.

9. Ką manai apie žaliavalgystę? Ar teko tai išmėginti?

Taip, teko, bet man patinka virtas ir skrudintas maistas. Didelis bravo tiems, kurie gali taip maitintis, nes tai labai sveika.

10. Koks geriausias būdas apsivalyti nuo toksinų? Pasidalink patarimu, kuris tau labiausiai padeda atgauti balansą.


Vanduo, sauna, šiltas vanduo su citrina (rytais prieš pusryčius), daug skysčių (įvairių žolelių arbatos), šviežiai spaustos sultys, poilsis ir grynas oras. Parengė: Inesa A.
Šaltinis: www.GRINGRIN.ltRekomenduojame
0.00€
Pirkti
0.00€
Pirkti
1 Komentaras (-ai) "Deimantė Guobytė - apie šokiruojančią tiesą"
vege - 2014/04/07

Vieno tik nesuprantu – nors, atrodytų, Deimantė jau tikrai pakankamai daug žino (ir mąsto) apie įvairias gyvūnų pramones, kodėl ji vis dar vegetarė, o ne veganė? Juk pieno bei kiaušinių pramonės yra lygiai tiek pat žiaurios, o gal ir dar žiauresnės, nei mėsos pramonė.

Komentuoti

Jūsų vardas:


Komentaras: Pastaba: HTML neverčiamas!

Įveskite saugos kodą: