Naujausi produktai

Apklausa
Ar valote liežuvį?


Akcijos

Perkamiausi

Saulėgrąžų želmenų daiginimas

Saulėgrąžų želmenų daiginimas

Saulėgrąžų daigai - lengvai užauginami namuose. Juose gausu chlorofilo, natūralių vitaminų, lengvai įsisavinamų mikroelementų, fermentų.

Gausu vitamino D ir  lecitino (šis fosfolipidas atsakingas už riebalų apytaką kraujyje). Saulėgrąžų daiguose gausu Alfa-linoleno rūgšties, žinomos  kaip Omega-3 riebalų rūgštis. Ši riebioji rūgštis dalyvauja smegenų veikloje, skatina odos, plaukų ir kaulų atsinaujinimą. University of Maryland Medical Center mokslininkai nustatė, kad saulėgrąžų daiguose du kartus daugiau baltymų nei špinatuose, aisbergo ar romaninėse salotose.

Daigus galite dėti į įvairias salotas, kokteilius ar tiesiog mėgautis jais vienais. Skonis tikrai labai puikus. Daigelius šaldytuve galima laikyti apie savaitę laiko.

Taigi, mums reikės:

 • Nekepintų, nesūdytų, ekologiškų saulėgrąžų su lukštais (jų įsigyti galite mūsų parduotuvėje);
 • Daigyklėlės ar kokio padėkliuko;
 • Žemių;
 • Saulės, meilės ir rūpestėlio.

Eiga:

 1. Mirkymas. Pamerkti saulėgrąžas į vandenį per naktį. Ryte per sietelį vandenį nupilt, saulėgrąžas palikt ant kokio dubenėlio sietelyje nuvarvėti, vakare vėl perplauti vandeniu ir vėl palikt ant sietelio. Ryte tas pats. Taip apie porą dienų, kol saulėgrąžos ižleis mažas ''uodegėles''.
   
 2. Sodinimas. Į daigyklėlę ar  padėklą pridėti žemių, jas gerai suspausti. Ant viršaus tankiai paskleisti saulėgrąžas. Palieti vandeniu. Tada ant viršaus uždėjau dar vieną tokį patį padėklą. Galima dėti apie 3-4 padėklus vieną ant kito (prisodintų saulėgrąžų). Ant pačio viršaus uzdėti plytą, ar knygų, ar svarmenį. Iki 15-20 kilogramų. Tai tam, kad saulėgrąžų šaknys gerai įsitvirtintų į žemę. Taip laikyti apie 3 paras. Vis patikrinkite ar pakankamai drėgmės.
 1. Auginimas. Po 3 dienų, nuimkite svorį ir padėklus vieną nuo kito. Padėkite ant palangės. Rupinkitės, kad augaliukai gautų ir šviesos, ir vandenuko. Jei su didele meile auginsite - tai išdygs pakankamai greitai. Valgyti galima, kai daigeliai yra ne mažesni nei 5 centimetrų.
   

Straipsnį parengė Indrė Trusovė.


 Rekomenduojame
4 Komentaras (-ai) "Saulėgrąžų želmenų daiginimas "
miau - 2015/03/17

o kokias zemes naudoti? senukai pilni pasirtinkimo, bet speju, kad ne visas (pvz geliu auginimui) tinka naudoti
Irena - 2015/01/11

Jei pakankamai ilgai ir tinkamu svoriu pslege laikysite, daigeliai issilukstens savaime.Jei daug lukstu, reiskia paslegete netinkamai
Grin Grin - 2014/01/12

Na, įvairių būdų žmonės prigalvoja, kaip paprasčiau ir greičiau juos nuimti. Populiariausias - nupūsti su fenu. Tačiau, beabejo likusius visvien teks nuimti pirščiukais :)
Labadiena - 2014/01/12

lukstai nenukrenta ir kiekviena reikia atskirai nuimti taip ?

Komentuoti

Jūsų vardas:


Komentaras: Pastaba: HTML neverčiamas!

Įveskite saugos kodą: