Naujausi produktai

Apklausa
Ar valote liežuvį?


Akcijos

Perkamiausi

Interviu su aktyvia žaliavalgių šeima

Interviu su aktyvia žaliavalgių šeima

Šį kartą kalbiname aktyvią žaliavalgių šeimą. Šie žavūs, jauni žmonės jau treji metai keliauja geros sveikatos, puikios mitybos, dvasinės pilnatvės ir visokeriopos meilės pasauliui link. Taigi, kviečiame susipažinti su pergales sporte skinančiu tėčiu Pauliumi, gražuole mama Airina ir sveikata bei energija trykštančia dukrele - Benita Andriukevičiais:

 1. Sveika, Airina, kaip galėtum apibūdinti savo šeimą?

“Mamytė pilnu etatu” ir triatletas. Šiek tiek ekstremalūs ir dievinantys tobulą Dievo kūrinį, bei keliones. Žingeidūs ir nebijantys būti kitokiais. Štai tokie mes - dabartiniame gyvenimo etape.

 1. Kodėl  žaliavalgystė?

Prieš trejus metus, gimus mūsų dukrytei,  nusprendėme atsisakyti mėsos, net neįtardami prie ko tai prives. Vegetarizmo nauda buvo akivaizdi, jautėmės pakylėti, savijauta puiki, virškinimas neabejotinai pasitaisė. Palaipsniui pradėjome derinti maisto produktus, sumažinome pieno gaminius ir to pakako iki šių metų gegužės mėnesio.  Per žiemą priaugau 10 nelemtų kilogramų. Pradėjau nebepatikti nei savo vyrui,nei pati sau. Nusprendžiau- sportuoti.  Keldavausi ryte 5:30 , prieš vyrui iseinant į darbą, bėgdavau po 5km, vėliau jau po 6km, tačiau kilogramai kaip prilipdyti netirpo.  Po trijų mėnesių pastangų tebesveriau tiek pat. Atsisėdau ir ėmiau mąstyti, kol pripažinau sau, jog suvalgomi kiekiai- kliūtis į mano tikslą. Ėmiau ieškoti būdo kaip neatsisakant smaguriavimo malonumo pasiekti norimą svorį.  Atsakymas buvo - žaliavalgystė. Taigi, laukiau Pauliaus, su pranešimu: - nuo šiol būsim žaliavalgiai. Nekantravau išvysti jo veido išraiską.  Pasirodo,  jau senai to norėjo, tik laukė kol aš prie to priaugsiu. Prisipažinsiu, jog tai antras mano bandymas žaliavalgiauti.  Pirmą kartą bandžiau prieš metus, mane įkvėpė viena draugė. Tiesiog atsikėliau ir nusprendžiau žaliavalgiauti ir vos “neišžudžiau” brangiausių žmonių.  Bėda,  jog nebuvo žinių, o dar gaminamo maisto kvapai… Buvo per sunku.  Ir dabar dar pasiilgstu keptų bulvių, o mano vyras, jis- nuostabus, kai ateina “keptų bulvių metas”, stiprybės semiuosi iš jo.

 1. Kokie teigiami pokyčiai įvyko jūsų gyvenime, pakeitus mitybą?

Pasikeitus mitybai, pasikeitė ir energijos lygis. Paulius pagerino savo triatlono rezultatus, ėmė  greičiau atsistatyti po sunkių ir įtemptų varžybų. Man- lengviau susikoncentruoti į darbus, atėjo supratimas apie alkį ir sotumą. Dabar sotūs nebesijaučiame kaip prikimšta žarna, galime lengvai judėti. Benita nustojo miegoti dienos metu, yra puikios nuotaikos ir trykšta energija.  Man 8 kilogramai ištirpo per kelis mėnesius, neužsiimant jokia fizine veikla.  Taip pat jei ilgiau išbūdavau be sporto, imdavo skaudėti nugarą, galvą, rodės, jog imu “byrėti”.  Pradėjus žaliavalgiauti visi šie skausmeliai tiesiog pasibaigė.

 1. Ar galėtumėte išskirti kelis neigiamus pokyčius ar sunkumus?

Vienintelis neigiamas dalykas, ir tai tik laikinas – detoksikacija. Tai organizmo valymasis, kuris gali trukti iki kelerių metų.  Tad kartais paskauda galvą ar laužo kaulus, krečia drebulys.  Tačiau visiškai nesibaiminame, atvirkščiai,laukiame šio proceso, nes žinome,kad kaskart mūsų kūnai tampa vis švaresni, sveikesni, pilni gyvybės bei energijos, ko mes ir siekiame.

 1. Kokia jūsų mitybos diena?

Rytą pradedame žaliuoju kokteiliu, šviežiomis sultimis. Pietums ir vakarienei valgome trintą daržovių sriubą, pamėgtus šaltibarščius, picą, salotas, sumuštinukus.  Neapsieiname be deserto, pasilepiname  šokoladiniu tortu ar blyneliais su braškiniu kremu ir šokoladu.  Tarpuose valgome vaisius, džiovintus sausainiukus, labai mėgstame “kale” traškučius, kartais šiek tiek riešutų.  Pastarųjų nepadauginti, pastebėjome,kad sumažinus riešutus, Benita pasidarė ramesnė, sukalbamesnė.

 1. Ar sunku šitaip mokyti gyventi dukrytę?

Benita- vegetare nuo pat gimimo. Tik su duona ir bandelėmis teko pavargti kokį mėnesį kitą.  Tačiau praėjus tik pusmečiui nuo mūsų žaliavalgystes pradžios, ji visiems praneša kokie saldainai ir maisto produktai yra sveiki ir kokie- ne. Buvome nustebinti kai parduotuveje praėjusi  visas bandeles dukrelė čiupo salotą.  Visas tas vargelis atsipirko su kaupu. Džiaugiamės nuostabia, sveika dukryte, kuriai, be sąžinės graužaties, galime leisti mėgautis įvairiais skanėstais. Argi tai ne puiku?

 1. Pauliau, žinau jog užsiimi aktyvia fizine veikla. Gal galėtumei plačiau papasakoti ką ir kaip darai?

Sezono metu treniruojuosi kasdien, varžybų karštinei atslūgus -  4-5 kartus per savaitę. Prieš treniruotes ir po jų, išgeriu po litrą žaliojo kokteilio. Raumenys atsistato daug greičiau nei prieš pradedant žaliavalgiauti. Klube kolegos klausia iš kur gaunu pakankamai proteinų, kalcio, geležies. Juk nevalgau mėsos produktų ir gyvas tik žolėmis.  Gyvas esu tuo, kuo ir visa visata. Kalcio gaunu iš ten pat, kaip ir dramblys, energijos, kaip ir gorilos - iš augalų, vaisių ir daržovių. Čia slypi musu galia, o ne jautienos kepsnyje.  Visiems žinoma tiesa: karvė ėda žolę, gauna geležies - mes,žmonės, norėdami gauti geležies - valgome karvę. Ar susimastome, kad valgydami tiesiog žolę, geležies gausime dešimtis, gal net šimtus kartų daugiau.  Tai kam vagyti tai, kas negyva? 

 1. Gal jau turi kažkokių pasiekimų, kuriais gali didžiuotis?

Žaliu maistu gyvas sudalyvavau: bėgimo maratone pagerinau asmeninį laiką (3val 38min - 42km.);   “Half Iron Man”(kas nesusiduręs,tai yra triatlono distancija - 2km plaukt, 90km  važiuoti dviračiu ir 21km bėgti) įveikiau per 5val 40min; trys olimpinės distancijos triatlonai - 1.5km plaukti, 40 važiuoti dviračiu ir 10km bėgti. Šiuo metu ruošiuosi Dublino maratonui (42km), kuris vyks Spalio 28d. Tai bus paskutinis šiais metais.

 1. Ar sunku būti žaliavalgiu gyvenant mieste?

Žaliavalgystė - tai ne tik mitybos įpročiai, tai gyvenimo būdas.  Keičiasi viskas. Visko mokaisi iš naujo. Būti žaliavalgiais mieste mums nėra sunku, tačiau gyventi atokiau nuo miesto ir turėti galimybę auginti savo daržoves ir vaisius - būtų didžiulis privalumas

 1. Kokias pramogų rūšis su šeima mėgstate labiausiai?

Dieviname keliones po svetimas šalis, išvykas į gamtą. Semtis stiprybės iš kalnų, gyvybės iš ežero ar vandenyno , praturtinti sielą ar nuraminti širdį.  Patinka tapti robinzonais, kur pašalinis neužsuka. Esi vienas su gamta ir Dievu.  Sustiprėja tikėjimas ir tarpusavio ryšys. Manau, visoms poroms tai yra aktualu. Kai turime laisvo laiko, susipakuojame ir į automobilį, kad ir prie prūdo dilgėlių pasirinkti.

 1. Gal galėtumėte duoti kelis patarimus mūsų skaitytojams kaip pradėti gyventi sveikiau?

Jei neįsivaizduojate gyvenimo be mėsos, siūlytumėm išmėginti žaliuosius kokteilius, juk pridėti- visada lengviau nei atimti. Kuo daugiau žalumynų gaus jūsų organizmas, tuo daugiau reikalaus. Pamažu gal dings didžiulis noras valgyti mėsą.   Mes prie žaliavalgystės priaugome pamažu, taip detoksikacija būna daug mažesnė. Bet jei žmogui norisi tapti žaliavalgiu per naktį - pirmyn. Stiprybės Jums, mielieji, ir jei ateis sunki akimirka,  nepasiduokit, esat ne vieni!! \

Ačiū už nuoširdų pokalbį.

Intervių parengė: Indrė Trusovė

Šaltinis: www.gringrin.ltRekomenduojame
0.00€
Pirkti
0.00€
Pirkti
0.00€
Pirkti
2 Komentaras (-ai) "Interviu su aktyvia žaliavalgių šeima"
Styvas - 2013/09/20

Suzavejote visa facebooka. Dziugu, kad yra tokiu nuostabiu poru.
egle - 2013/09/15

suuuuper! saunuoliai!!! raw vegan power!!!! pasauli pabusk!!

Komentuoti

Jūsų vardas:


Komentaras: Pastaba: HTML neverčiamas!

Įveskite saugos kodą: