Naujausi produktai

Apklausa
Ar valote liežuvį?


Akcijos

Perkamiausi

Eglė Terekaitė: ,,Žaliavalgystę vertinu labai palankiai"

Eglė Terekaitė: ,,Žaliavalgystę vertinu labai palankiai"

Eglė Terekaitė – žinomas modelis, dirbusi su daugybe žymių dizainerių, tokių kaip Valentino ir Victoria Beckham. Daugumos, tokiame pasaulyje besisukančių merginų prioritetai – elitiniai vakarėliai, pažintys su ,,žvaigždėmis“, vardiniai rūbai ir t.t.

Tačiau Eglė paprasta, nuoširdi ir labai draugiška mergina, kuri daug mieliau renkasi kokybišką, ramų laisvalaikį su artimais žmonėmis, rengia akcijas, kuriomis nori atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų saugojimą bei skatinančias sveiką ir sąmoningą gyvenimo būdą. Laisvą laiką leidžia  gamtoje, įvairiose stovyklose, kur tobulina savo mintis ir sielą.   

Kaip modelis maitinasi ir gyvena, kokių reakcijų sulaukia iš aplinkinių – rasite šiame interviu, bei po straipsniu pateiktame video filmuke.

1.      Sveika, Egle, ką Jums reiškia sveikas gyvenimo būdas? Kokią vietą Jūsų gyvenime tai užima?

Sveikas gyvenimo būdas man yra neatsiejamas nuo harmoningų ir pozityvių minčių, pagarbos aplinkai ir sau bei gražių santykių su artimaisiais. Kai mintys neužterštos pavydu ir pykčiu, kai savo kūną laikai šventove ir jį maitini švariu, šviežiu, neužterštu maistu, kai tavo veiksmai neprieštarauja tavo vertybėms, manau, gali save vadinti sveiku žmogumi.

Sveika gyvensena mano gyvenime užima labai svarbią vietą. Neįsivaizduoju, kad galėčiau gyventi kitaip.

2.      Teko girdėti jog esate vegetare, aktyviai ginate gyvūnų teises, kas lėmė tokį pasirinkimą?

Vegetare esu berods penketą metų. Su vegetarizmu į mano gyvenimą atėjo nuostabūs žmonės ir nauji draugai, teisingos knygos ir dvasinės praktikos.

Mėsos atsisakiau pirmiausia dėl etinių motyvų. Atėjo suvokimas ir aiškus klausimas: kaip galiu prisidėti prie masinių žudynių, kad pasisotinčiau? Kodėl Dievo kūrinėliai turi atsisveikinti su saule, kad aš pavalgyčiau? Matydama lėkštėje vištienos ar jautienos  kepsnį, matydavau visą procesą ir tai be galo liūdino. Atsisakyti mėsos ir žuvies buvo labai lengva, nes niekada jų ypatingai nemėgau. Nuo šios žiemos parduotuvėse nebeperku ir pieno produktų. Tai darau taip pat dėl etinių motyvų, nes žinau, kad karvutės nepajėgia duoti tiek pieno, kiek mes norėtume ir kokio dydžio yra pieno produktų pramonė. Sveikatai toks pienas naudos tai taip pat nepriduoda. Hormonai, antibijotikai – visa tai gauname su parduotuvinio pieno stikline. Kas kita – jei pienas yra iš naminės karvutės.

Kuo toliau, tuo labiau atsigręžiu į kuo paprastesnį ir natūralesnį maistą. Vasarą valgau daug daržovių, vaisių, žalumynų. Mano virtuvės spintelėse visuomet rasite super produktų – chia sėklų, spirulinos, chlorelos, riešutų.

3.      Esate žinomas modelis, dalyvaujate įvairiuose renginiuose, kaip aplinkiniai reaguoja į Jūsų gyvenimo būdą? Ar nesulaukiate neigiamų reakcijų?

Labai palankiai. Esu labai laiminga, kad sveikas gyvenimo būdas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje įgavo pagreitį. Jei tai vadinsite mada, tai labai puiki mada ir norėčiau, kad kuo daugiau žmonių eitų šiuo keliu. Juk visi norime būti sveiki, gražūs ir energingi.

Savo kūną labai myliu ir tai yra mano šventovė, tad nenoriu į jį dėti bet ko ir bet kada.

4.      Daug keliaujate, kaip kitose šalyse priima tą faktą jog esate vegetarė? Ar tai nesukelia papildomų problemų?

Iš tiesų, jaučiu didelę pagarbą iš fotografų, visažistų ir užsakovų. Nėra tekę dirbti su komanda, kuriems mano mitybos būdas sukeltų problemų. Tačiau modelių agentūros  kartais pamiršta informuoti komandą, jog esu vegetarė, todėl dažnai į fotosesijas „dėl viso pikto“ su savimi pasiimu bananų, riešutų, ekologiškų sausainių.

5.      Šiuo metu sparčiai populiarėja žaliavalgystė, ką manote apie ją?

Žaliavalgystę vertinu labai palankiai, ypač vasaros metu. Esu tikra, kad neapdirbtas, natūralus, šviežias maistas mums yra sveikiausias ir naudingiausias. Tačiau pati vis dar esu priklausoma nuo šilto maisto, ypač nuo daržovių troškinių žiemą, savo keptos duonelės ir veganinių pyragų.

6.      Kokią vietą Jūsų gyvenime užima augalinis maistas?

Didelę. Nebūna dienos, kad nesuvalgyčiau obuolio, banano, žalumynų.

7.      Kokiomis natūraliomis, augalinės kilmės grožio priemonėmis naudojatės?

Kokoso aliejumi! Absoliučiai tobulas produktas. Jį naudoju tiek žaliavalgiškiems desertams ir kepiniams, tiek kaip apsaugą nuo saulės, veido kremą, plaukų kaukę. 

8.      Ar turite kokį ryto ritualą?

Neįsivaizduoju savo ryto be stiklinės vandens su citrina, be kelių jogos pratimų ar trumpos mankštos, be plačios šypsenos sau ir pasauliui ir padėkos už dar vieną išaušusią nuostabią dieną.

9.      Kokius 3 patarimus galėtumėte duoti žmonėms, kurie norėtų pradėti gyventi sveikiau, tačiau nežino nuo ko pradėti?

Domėtis, domėtis, domėtis! Neužverkite savo širdies ir neužmerkite akių prieš informaciją; skaitykite, atraskite jums tinkantį sveikatinimosi kelią, o su laiku viskas labai natūraliai susidėlios į savo vietas ir suprasite, kad grįžti į ankstesnį gyvenimo būdą jokiu būdu nenorite.

10.  Ko palinkėtumėte skaitytojams?

Nepamiršti santykio su gamta, rasti laiko sau, išmokti nuraminti protą, stebėti save ir gamtą, būti čia ir dabar.

Didelis Ačiū, už tokį šiltą pokalbį.

Parengė: Indrė Trusovė.

Nuotraukos ir video autorius: Mantas Kristijonas Kuliešis. 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=4axmMbE2Bf0&list=UUMh27lnNxpbxnxM4OvzClSwRekomenduojame
0 Komentaras (-ai) "Eglė Terekaitė: ,,Žaliavalgystę vertinu labai palankiai""

Komentuoti

Jūsų vardas:


Komentaras: Pastaba: HTML neverčiamas!

Įveskite saugos kodą: