Naujausi produktai

Apklausa
Ar valote liežuvį?


Akcijos

Perkamiausi

Profesionalus krepšinis ir vegetarizmas - suderinama?

Profesionalus krepšinis ir vegetarizmas - suderinama?

Ne paslaptis, jog Lietuvoje krepšinis yra antroji religija. Šis žaidimas vienija žmones, suteikia tikėjimo ir vilties. Mūsų nedidelė šalis gali didžiuotis vienais geriausių žaidėjų, pasaulyje, žaidėjų, kurie atiduoda visas jėgas už savo šalį, o jėgų ir pasiaukojimo šiai sporto rūšiai reikia tikrai daug. Grin Grin komanda kalbina krepšininkę, vegetarę Liną Pikčiūtę, kuri mums papasakos daugiau apie moterų krepšinį, kodėl tapo vegetare ir kokius krūvius tenka atlaikyti, norint vadintis profesionalia sportininke.Labutis, Lina, esi garsi Lietuvos krepšininkė. Papasakok daugiau apie save, savo laimėjimus ir pasiekimus sporte ir kodėl pasirinkai krepšinį – daugelis merginų tai laiko labiau vyrų sporto šaka.

Sveikutė.  Krepšinį žaisti pastūmėjo tėvai, kad būtų kažkokia veikla. Tačiau viskas prasidėjo nuo sesės, nes kadaise ji žaidė krepšinį ir trenerė, pamačiusi mane, pradėjo kalbinti lankyti treniruotes. Tuo metu, nelabai norėjau ir nebuvo kada, nes mano pamokos vykdavo po pietų, tačiau po metų kalbinimo ateiti ir pamėginti krepšinio treniruotes, pasiryžau ir, kaip sakoma, "užkabino", tad nuo tada, jau 12metų trinu rankose krepšinio kamuolį.:)

Nebijokime pripažinti - Lietuvoje moterų krepšinio rinktinė yra vyrų krepšinio šešėlyje. Ar motyvacija žaisti už Lietuvą dėl to nemažėja?

Na, tai, kad mes esame vyrų užnugary, nenukabina mums nosyčių toliau stengtis ir žaisti už Lietuvą visu 100%. Mano nuomone, nesvarbu, tu vyras ar moteris, propaguoji vyrišką ar moterišką sporto šaką, tu tai darai už Lietuvą, tad tai tave ir turi motyvuoti, nors tavęs ir nepalaiko taip, kaip vyrų krepšinio rinktinės.:)

Ką tau reiškia krepšinis? Ar jis užima didelę dalį tavo gyvenimo?

Taip, tai jau tapo didžiausia gyvenimo dalimi, aš tuo gyvenu. Komanda - tai lyg antra šeima, o ir pati savęs nebeįsivaizduoju, ką veikčiau be krepšinio.

Kiek treniruočių per savaitę būna jūsų tvarkaraščiuose?

Kiekvieną dieną turime po 2 treniruotes, kurios trunka apie 2h, plius varžybos savaitgaliais. Krūvis tikrai nemažas:)

Kokią mitybą renkiesi, kad gautum reikiamos energijos tokiam sportiniam krūviui atlaikyti?

Na, makaronai tikrai užima didelę dalį mano mitybos, tačiau bandau savo mitybą paįvairinti, valgau daug ląstelienos, atsisakiau mėsos. Sunkiausias dalykas yra atsisakyti saldumynų, bet stengiuosi juos pakeisti džiovintais vaisiais.

Koks, įprastai, būna tavo dienos meniu?

Pusryčių niekada nepraleidžiu. Dažniausiai mano pusryčių meniu sudaro avižiniai dribsniai su pienu ar jogurtu ir kava, o grįžusi iš treniruočių, dažniausiai išsiverdu speltos makaronų - jie man patys skaniausi ir, manau, gana maistingi. O vakarienei renkuosi lengvesnį maistą - salotos, varškės apkepas:)

Ar naudoji kokius nors maisto papildus?

Taip, komandos fizinio pasirengimo treneris aprūpina mus begalo daug vitaminų, sportininkams skirtų gėrimų, tad mano mitybos meniu sudaro ir gana daug vitaminų - tai jau, beveik, man kaip maistas:)))

Kas tave pastūmėjo eiti vegetarinės mitybo keliu?

Ankščiau valgiau mėsą ir galvojau, kad negalėčiau jos atsisakyti, bet su metais, aš pradėjau jaustis prastai jos (mėsos) suvalgiusi. Visada jausdavausi apsnūdusi, sunki ir pradėjau mąstyti, kad reikėtų pamėginti nevalgyti mėsos kurį laiką. Praėjus mėnesiui, aš jaučiausi puikiai, jokios nuotaikų kaitos, lengva. Na, štai, dabar jau beveik metai, kai aš nevalgau mėsos ir jaučiuosi puikiai.

Ką tavo šeima ir draugai mano apie tokią mitybą?

Tėvai, pirmomis dienomis, kai atsisakiau mėsos, klausė kaip aš sportuosiu - juk mėsa būtina, bet su laiku jie susitaikė su tokiais mano pokyčiais. Dabar, važiuojant aplankyti tėvus, jie prisitaiko prie manęs ir negamina maisto, kurio aš nevalgau, tad tuo metu, kol aš namie, ir jie tampa vegetarais. Na, o draugų nuomonių pilna: vieni sako, kad čia mada, kiti - kad teisingas pasirinkimas. Tačiau tai yra mano pasirinkimas ir aš tai darau dėl savęs, todėl tai, ką kalba kiti man nėra aktualu.

Ar daug teko keliauti? Kokia šalis paliko geriausią įspudį?

Su krepšiniu, be abejonės, labai daug keliauju. Per vieną sezoną aplankau mažiausiai po 5 skirtingas šalis. Manau, Kinija ir Tailandas paliko didžiausią įspūdį - tai šalys su kitokiom tradicijom, kita kultūra, kitokiais žmonėmis. Bet visos šalys turi kažką gražaus, sunku išskirti vieną ;)

Kokia veikla, apart krepšinio, tau yra artima sielai?

Šią vasarą atradau naują savo hobį, kurį įsimylėjau iš pirmo bandymo - kaitavimas ir vandensvydis. Tai nuostabus laisvalaikio praleidimas ir tuo pačiu sportas. Po plaukimo, net gerai sportuojantis žmogus pajus savo giluminius raumenukus :) 


Parengė Inesa A.
Šaltinis: www.gringrin.ltRekomenduojame
0.00€
Pirkti
0.00€
Pirkti
0.00€
Pirkti
0.00€
Pirkti
1 Komentaras (-ai) "Profesionalus krepšinis ir vegetarizmas - suderinama?"
Ignas - 2013/10/14

Kava, makaronai, dripsniai, saldumynai? "Sveikas maistas".. Jei su tokiu junk food'u tiek pasiekia, tai su tikrai sveiku maistu i NBA galėtų tiesiai varyt panelė :))

Komentuoti

Jūsų vardas:


Komentaras: Pastaba: HTML neverčiamas!

Įveskite saugos kodą: