Naujausi produktai

Apklausa
Ar valote liežuvį?


Akcijos

Perkamiausi

Kaip ugdyti valią?

Kaip ugdyti valią?

Valią galima prilyginti raumeniui. Tinkamai ją treniruojant, galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų ir pasiekti bet kokių tikslų. GrinGrin duoda Jums keletą pagrindinių patarimų, kaip sustiprinti valią:

1. Valios stiprumas tiesiogiai priklauso nuo užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo. Tam, kad pasiektumėte didesnių tikslų, sąmoningai nusistatykite mažesnius tikslus ir būtinai juos įgyvendinkite. Tikslas turėtų būti itin tikslus, aiškiai suformuluotas, pvz.: Atsikelti 8 val. ryto ir padaryti 50 pritūpimų; 19 val. palaistyti gėlę ir pan. ;

2. Pasistenkite maitintis tinkamai  ir dažnai. Valgykite tinkamą maistą ir būtinai vienodu laiku. Tai ypač stiprina valią, kadangi nepakankamas gliukozės kiekis kraujyje verčia jus daryti dalykus, kurių paprastai nedarytumėte (persivalgymas, irzlumas ir pan.);

3. Kasryt ir kasnakt padėkokite už tai, ką jau turite. Mąstykite pozityviai ir venkite neigiamų emocijų, nes tai išbalansuoja jūsų vidinį pasaulį ir skatina palūžti.

4. Venkite pasiduoti aplinkos ir aplinkinių įtakai. Tai silpnina jūsų savivertę ir valios jėgą. Jei nuolatos sutiksite su tuo, ką sako kiti, stengsitės pritapti, užuot buvę savimi ir gynę savo poziciją, rizikuojate prarasti savikontrolę ir nesugebėti įveikti net paprasčiausių tikslų.

5. Susidarykite aiškų veiksmų planą ir juo vadovaukitės. Užrašykite sarašą į užrašų knygą ir kasdien kartokite tai sau tol, kol pasieksite, ko norite.

6. Pasistenkite būti įkvėpti ir motyvuoti. Nepakankamas motyvacijos kiekis verčia mesti pradėtus darbus, kadangi prarandamas tikėjimas savimi ir savikontrolė. Motyvuokite save, kasdien primindami  sau pagrindinę priežastį , dėl kurios siekiate tikslo ir šią priežastį iškelite aukščiau momentinio noro nukrypti nuo tikslo.

7. Venkite streso ir būkite užimti. Neveiklumas skatina kitus blogus įpročius, tingumą. Kuo ilgiau nieko neveiksite, tuo sunkiau bus prisiversti kažką daryti. Stenkitės nuolat kažką daryti, judėti.

8. Miegas yra labai svarbu, norint stiprinti valią. Įpraskite eiti miegoti ir keltis kasdien tuo pačiu laiku. Jei mėgstate naktinėti ir keltis vėlai, tai labai neigiamai įtakos valios jėgą, kadangi organizmas išsibalansuoja, būna sunku susikaupti ir save kontroliuoti, nepasiduoti tinguliui.

9. Kaskart, įveikę sau iškeltą tikslą, apdovanokite save paskatinamąja dovanėle. Kuo sunkesnis ir didesnis tikslas, tuo didesnę dovaną sau skirkite. Pavyzdžiui: nauji sportiniai bateliai už mėnesio ar kelių reguliaraus sporto; Nauji džinsai, numetus 5kg. ir pan. Nepersistenkite ir paskatinkite save atitinkamai, pasiektam tikslui. Nepirkite kelionės, tarkime, už laiku palaistytas gėles. ;)

10. Atminkite, kad norėdami kažką paversti įpročiu, tai turite atlikti reguliariai. Sako, kad norint veiksmą paversti įpročiu, reikia 14 dienų. Duokite sau laiko ir nesmerkite savęs, jei palūžote. Įvertinkite situaciją, kodėl taip įvyko ir to daugiau nekartokite. 

Parengė Inesa A.
Šaltinis: www.gringrin.ltRekomenduojame
1 Komentaras (-ai) "Kaip ugdyti valią?"
Diana - 2014/01/24

Norint išsiugdyti naują, pageidaujamą įprotį (pavyzdžiui, rytais pabėgioti, ar pasikloti lovą), tai pradėkit daryti būtent per jaunatį, ypatinga pirmoji mėnulio diena. Ir taip 21 parą. Bus sunku. Tačiau vėliau negalėsit šio įpročio taip paprastai atsisakyti. (http://www.horoskopai.lt/astrologija/menulio-fazes/) ;)

Komentuoti

Jūsų vardas:


Komentaras: Pastaba: HTML neverčiamas!

Įveskite saugos kodą: